Байер (Леверкузен) очаквано се класира за осминафиналите на Лига Европа, след като победи с 2:0 Металист (Харков). “Аспирините” бяха спечелили първия мач с 4:0.

След нулево първо полувреме, Байер откри резултата веднага след почивката чрез Симон Ролфес. Михаел Балак, който пропусна двубоя в Украйна преди седмица заради контузия, удвои 20 минути преди края.

Гостите започнаха по-активно в мача и Марко Девич на два пъти принуди Рене Адлер да спасява вратата си. Николай Йоргенсен изтормози защитата на Металист, а при негов удар вратарят Дишленкович трудно изби над гредата.

Стражът на украинския тим трябваше да спаси удар на Гонсало Кастро веднага след почивката, но при следващата атака не успя да предотврати първия гол във вратата си. Симон Ролфес се разписа след пас на Ренато Аугусто.

В средата на второто полувреме Михаел Балак удвои аванса на “аспирините”, след асистенция на 17-годишния Дани да Коща, за когото това бе едва втори мач за тима.

На осминафиналите Байер (Леверкузен) ще играе с победителя от сблъсъка между Виляреал и Наполи./БЛИЦ

Байер (Леверкузен, Гер) – Металист (Харков, Укр) 2:0
(общ резултат 6:0)
1:0 Симон Ролфес (47), 2:0 Михаел Балак (70)