Марио Гомес вкара в последната минута и донесе на Байерн победата с 1:0 над Интер като гост в 1/8-финален мач от Шампионската лига.

С този успех баварците взеха частичен реванш за загубата си от “нерадзурите” с 0:2 на финала на турнира през май 2010 г. в Мадрид.

Играчите на Луис ван Гаал бяха по-опасният тим в двубоя на “Джузепе Меаца”, въпреки че и домакините имаха положения за гол.

Интер имаше ранен шанс за гол, когато защитникът Андреа Ранокиа би покрай вратата при изпълнение на пряк свободен удар. След това обаче Байерн имаше повече положения.

Луис Густаво на два пъти бе близо до попадение, а след това Франк Рибери стреля с глава в гредата след центриране на Ариен Робен.

Успехът на баварците дойде в последната минута на мача. Робен стреля силно от границата на наказателното поле, Жулио Сезар не успя да улови топката и Марио Гомес бе точен при добавката.

Осминафиналният реванш между двата тима е на 15 март на стадион “Алианц Арена” в Мюнхен./БЛИЦ

0:1 Марио Гомес (90)

Интер: 1.Жулио Сезар, 13.Майкон, 15.Андреа Ранокиа (73-14.Хусин Харжа), 6.Лусио, 26.Кристиан Киву, 4.Хавиер Санети, 19.Естебан Камбиасо, 8.Тиаго Мота, 10.Уесли Снайдер, 5.Деян Станкович, 9.Самуел Ето’o

Байерн: 35.Томас Крафт, 21.Филип Лам, 44.Анатоли Тимошчук, 28.Холгер Бадщубер, 23.Даниел Пранич (38-2.Брено), 31.Бастиан Швайнщайгер, 30.Луис Густаво, 10.Ариен Робен, 25.Томас Мюлер, 7.Франк Рибери, 33.Марио Гомес