Българинът Красимир Анев спечели бронзов медал в индивидуалния старт на Европейското първенство по биатлон, което се провежда Италия. Българинът направи две грешки в стрелбата и остана на 31 секунди зад победителя Артем Прима. Украинецът направи сгреши само при третата си стрелба и финишира за 58:53.0 минути. Сребърният медал взе за руснака Евгени Устюгов, който сбърка три пъти на огневия рубеж.

В 20-километровата дисциплина стартиха още трима българи – Владимир Илиев, Мартин Богданов и Мирослав Кенанов. Те се наредиха съответно 24-и, 32-и и 35-и от общо 65 финиширали състезатели.

Европейското първенство по биатлон продължава до 27 февруари, след което българските биатлонисти ще пътуват за участие в Световното първенство в Ханти-Мансийск./БЛИЦ