ЦСКА победи Чавдар (Бяла Слатина) с 2:1 в последната си контрола преди подновяването на пролетния дял от първенството. “Червените” играят с “Левски” следващата събота (26 февруари) на стадион “Георги Аспарухов”.

Днешната проверка обаче се оказа неприятна за “армейците”. Трима основни футболисти напуснаха контузени и са под въпрос за дербито. Спас Делев е с подут глезен и бе сменен още преди края на първото полувреме. Румен Трифонов също наложи лед на лявото си бедро заради болки. Костадин Стоянов бе сменен принудително минути, след като се появи в игра през второто полувреме. Положението на Спас Делев е най-тревожно и утре нападателят ще премине медицински прегледи. Ако контузията е по-сериозна, той може и да отпадне за дербито с “Левски”.

Контролата се игра на стадион “Левски” в Елин Пелин и бе наблюдавана от собственика Димитър Борисов. Головете за успеха срещу втородивизионния тим днес реализираха Александър Тонев и Килиан Шеридън. Това бе първи мач за ирландеца от началото на подготовката. Почетното попадение за Чавдар бе дело на Василев.

ЦСКА изпусна първото по-сериозно положение в 19-ата минута. ЦСКА изпусна първото по-сериозно положение в 19-ата минута. Грегъри Нелсън стреля, вратарят изби, топката попадна в Александър Тонев, който нанесе втори удар към вратата, но и този път стражът на Чавдар спаси. Три минути след това Станислав Костов шутира след центриране на Румен Трифонов, но в аут. В 38-ата минута Атанасов от Чавдар (Бяла Слатина) фаулира Спас Делев, след което се стигна и да принудителната смяна. Лекарският щаб на ЦСКА оказва помощ на голмайстора няколко минути, но в крайна сметка не успя да го върне на терена. В 42-ата минута роденият в Елин Пелин Александър Тонев вкара хубав гол от границата на наказателното поле.

На полувремето Милен Радуканов смени цялата стартова единадесеторка, като на терена остана единствено Грегъри Нелсън. В 49-ата минута Борис Галчев изпълни хубаво пряк свободен удар, топката летеше под гредата, но в последния момент Тошев изби. В 57-ата минута “червените” поведоха с 2:0. Килиан Шеридън отбеляза страхотен гол, след като прехвърли вратаря на Чавдар от около 35 метра. В 63-ата минута Четин Садула пропусна от изгодна позиция. Четири минути след това втородивизионният отбор вкара почетното си попадение. Василев отбеляза за 1:2 след неразбирателство в “червената” защита. До края на двубоя пропуски за ЦСКА направиха още Станко Йовчев и Платини. Юношата на “армейците” бе изведен сам срещу вратаря в 80-ата минута, опита да го прехвърли, но прати топката над вратата./БЛИЦ