Спартак (Москва) обърна Базел за победата с 3:2 като гост в първи 1/16-финал на Лига Европа. На почивката руският тим изоставаше с 0:2.

Александер Фрай и Марко Щрелер бяха точни за домакините през първата част, а Дмитрий Комбаров и Артьом Дзюба изравниха за Спартак.

13 минути преди края Базел остана с човек по-малко заради отстраняването на Шакири, а московчани се възползваха от шанса си и с попадение на Жано Ананидзе в добавеното време стигнаха до победата.

Това бе първият успех на Спартак като гост на Базел, след като през сезон 1970/71 бе загубил с 1:2 при визита на швейцарците, а през сезон 2022/03 отстъпи с 0:2 на “Санкт Якоб Парк”./БЛИЦ

Базел (Швейц) - Спартак (Москва, Рус) 2:3
1:0 Александер Фрай (36), 2:0 Марко Щрелер (41), 2:1 Дмитрий Комбаров (61), 2:2 Артьом Дзюба (70), 2:3 Жано Ананидзе (90+2)