Монтана падна с 2:3 от норвежкия ФК Хаугесунд в последния си мач в Турция. И двата гола за българския отбор реализира бразилецът Луис Едуардо. Треньорът Атанас Джамбазки тества дошлия на проби негов сънародник Андерсон.

Срещата не започна добре за българския отбор. В 11-ата минута Атанас Фиданин събори в наказателното поле Томас Сьолун и Никола Джурджич бе точен при изпълнението на дузпата.

В 20-ата минута Луис Едуардо изравни. Малко по-късно Вегард Скерве отново изведе норвежкия отбор напред в резултата, но в 41-ата минута Луис Едуардо отбеляза втория си гол.

В 74-ата минута Томас Сьолун от почти нулев ъгъл вкара третото попадение за ФК Хаугесунд и оформи крайния резултат. Именно той беше най-добрият на терена, а това е първият му мач след тримесечно отсъствие заради счупен крак.