Шампионът Литекс спечели най-престижната си контрола от зимната пауза. “Оранжевите” победиха Терек (Грозни) с 2:1, след като губеха с 0:1. Руският тим е воден от легендарния Рууд Гулит, а през второто полувреме в игра се появи и националът Благой Георгиев. Бразилецът Тиуи откри резултата, а Георги Миланов и Том донесоха успеха на родния отбор.

Срещата започна отлично за тима от Ловеч, който във втората минута получи правото да изпълни дузпа след фаул на Хайлимович срещу Миланов. Националът Николай Бодуров обаче стреля в гредата. В 6-ата минута Тиуи откри резултата с удар по земя.

След гола българският тим не позволи на 12-ия в последния шампионат на Русия да натисне. Напротив Литекс имаше повече положения и атаки. Така се стигна до 31-ата минута, в която Момчил Цветанов центрира добре от корнер, Георги Миланов засече с глава и изравни – 1:1.

Малко след това Бодуров получи червен картон за разкарване на топката. Съдията Александър Егоров позволи на треньора на ловчанлии Любо Пенев да направи смяна и Александър Барт се появи в игра. Малко преди почивката силни удари на Дока и Берберович профучаха покрай вратата.

В началото на второто полувреме Гулит пусна Благой Георгиев в игра. Пенев също направи няколко смени. В 54-ата минута Ятченко игра с ръка и Литекс получи втора дузпа. Том не сгреши от бялата точка – 2:1 в полза на българския шампион.

Благой Георгиев имаше шанс да се разпише срещу българите в 77-ата минута, но ударът му от фаул мина над вратата. До края на мача новото попълнение на “оранжевите” Деян Джерманович пропиля хубава атака, като би в тялото на вратаря.