Лидерът в Западната "Б" група "Ботев" (Враца) не се даде на елитния Видима-Раковски в контрола, завършила 1:1. Севлиевският тим беше по-активният на собствения си терен, но не успя да стигне до победата.

В 17-ата минута Калин Щърков проби по лявото крило, центрира пред вратата на гостите от Враца, където Николай Владинов с глава изпрати топката в ръцете на вратаря. Минута по-късно капитанът Георги Стойчев стреля по земята и топката премина близо до гредата.
Владинов опита в 27-ата технично да насочи топката към вратата, но тя бе избита в ъглов удар. Гостите разчитаха на контраатаки, като при една от тях успяха да надиграят севлиевската отбрана. Опитният Светлин Симеонов-Пинчера изведе Иван Коконов сам срещу вратаря Ивайло Василев, и младокът откри – 0:1. Коконов тази зима премина от Сливен в Славия, след което "белите" го преотстъпиха на "Ботев" (Враца).

Само две минути трябваха на футболистите на Видима-Раковски да възстановят равенството. Николай Владинов стреля в напречната греда, но топката попадна във Владимир Владимиров, който с плътен удар я изпрати в мрежата – 1:1.

След почивката старши треньорът на домакините Димитър Тодоров направи доста смени, като само Александър Бранеков, Георги Стойчев, Христо Господинов и Васил Велев играха през целия мач.

Вратарят Пламен Колев се намеси отлично в 53-ата минута, спасявайки опасен удар на Райков от състава на гостите. В 62-ата Христо Господинов изпълни добре пряк свободен удар, насочвайки топката в долния десен ъгъл на вратата, но стажът на "Ботев" успя да избие в корнер. В последните минути Видима-Раковски натисна съперника си, но не успя да създаде опасни голови положения и равенството се запази до последния съдийски сигнал.