ЦСКА направи равенство 0:0 срещу полския Гурник (Забже) в контрола, играна в Турция. “Червените” прекъснаха серията от четири поредни успеха в приятелските мачове. На турска земя “армейците” записаха четири победи, а днес направиха реми. Общо от началото на подготовката тимът регистрира шест победи и две равенства. Червен картон в края на днешната контрола получи Борис Галчев, който в рамките на две минути си изкара два жълти картона.

Треньорът Милен Радуканов заложи на Иван Караджов на вратата, Минев отдясно, Акуаро и Апостол Попов в центъра и Фабрицио Грило отляво. В средата на терена титуляри бяха капитанът Тодор Янчев, Борис Галчев, Александър Тонев по десния фланг и Румен Трифонов отляво. Забит на върха на атаката бе Спас Делев, а зад него действаше Маркиньос.

Още в 3-ата минута Каспарик от Гурник навлезе отдясно в наказателното поле на ЦСКА, необезпокояван стреля и разтресе горната греда зад Караджов. В 13-ата минута бе и първото по-опасно положение за “червените”. Спас Делев се откъсна в наказателното поле на Гурник, тръгна да лъже вратаря, но си поведе дълго топката, все пак я догони до аутлинията, но не успя да нанесе точен изстрел. Три минути след това Румен Трифонов би хубаво отдалеч, но стражът на поляците се справи. В 34-ата минута отмениха гол на Гурник. След центриране Иван Караджов не се намеси добре, топката стигна до Циковски, който обаче бе в засада. Две минути преди края на полувремето Спас Делев стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на полския вратар.

През второто полувреме ЦСКА имаше превес и направи повече атаки, но така и не стигна до победен гол. В 54-ата минута Александър Тонев би от границата на наказателното поле, но покрай вратата. Четири минути след това Маркиньос изпълни добре пряк свободен удар, но за разлика от гола срещу Металург (Донецк), този път вратарят спаси. В 65-ата минута Каспарик опита да прехвърли Иван Караджов от около 30 метра, но вратарят на ЦСКА бързо се върна на мястото си и спаси. В 73-ата минута Тодор Янчев бе сменен от Петър Стоянов, а капитанската лента бе дадена на вратаря Караджов. Две минути след това нов рейд на Тонев завърши с удар от границата на наказателното поле, но отново не намери целта.

В последните десетина минути “червените” играха много добре и създадоха доста положения. В 81-ата минута Маркиньос би, но защитник изби в корнер. Минута след това последва нова атака, преминала през Радулович вдясно в наказателното поле, топката стигна до точката за изпълнение на дузпа, но там Маркиньос и още двама футболисти се разминаха. В 86-ата минута Галчев получи първи жълт картон, а след две минути видя нов и съдията му показа пътя към съблекалните. Милен Радуканов предпочете да не вкарва нов играч в оставащите минути и отборът доигра с десет души./БЛИЦ