Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 в контрола срещу лидера в китайския елит Шендонг (Луненг). Попадението за "смърфовете" реализира Здравко Лазаров от дузпа в 73-ата минута.

Така Локо (Пд) се размина с пета поредна загуба на испанска земя, след като в последните си 4 мача все претърпяваше поражения.

За китайския първенец се разписа Гаал Ди в 37-ата минута.

Освен, че вкара дузпата, Здравко Лазаров можеше да отбележи още едно попадение и да донесе успеха на "смърфовете". В 83-ата минута негов изсрел от пряк свободен удар се отби в напречната греда.

През последните 20-ина минути на мача селекцията на Неделчо Матушев игра с 10 души, тъй като Самир Бенжелюн беше изгонен заради втори жълт картон.

Следващата контрола на Локо (Пд) от лагера в Марбея е в събота - срещу полския Полония (Варшава). /БЛИЦ

ЛОКО (Пд) - ШЕНДОНГ (Луненг, Китай) 1:1
0:1 Гаал Ди (37), 1:1 Здравко Лазаров (73-дузпа)

Съставът на Локо (Пд): 33.Флориан Лучини, 2.Джереми Родригес, 5.Юнес Бенжелюн, 55.Мартин Кавдански (46-17.Боян Дойкич), 24.Самир Бенжелюн, 3.Валери Георгиев (46-29.Драги Коцев), 80.Габор Ерош (46-14.Янко Сандански), 16.Христо Златински (62-25.Димитри Дюран), 7.Йордан Тодоров (62-25.Хуан Бариентос), 77.Здравко Лазаров, 99.Николас Раймонди (46-20.Сержиньо)