Калиакра и Светкавица не успяха да се победят и завършиха 2:2 в първия мач от турнира Албена Къп 2011. Преди този двубой избраниците на Тони Здравков бяха изиграли четири контроли, в които записа само победи. Днес обаче отборът от Каварна не успя да постигне пети пореден успех, завършвайки 2:2 с втородивизионния тим от Търговище.

Футболистите на Тони Здравков си осигуриха конфортна преднина от два гола в първите 15 минути, но до края на полувремето Светкавица възстанови равенството.

Калиакра поведе в резулата в 10-ата минута от дузпа. Вратарят Георгиев спря непозволено Даниел Шмедин и реферът посочи бялата точка. Марко Марков не сгреши – 1:0. В 15-ата Ивайло Раденцов не остави шанс на стража на Светкавица след точно изпъление на пряк свободен удар - 2:0. До почивката футболистите от Търговище стигнаха до 2:2.

През второто полувреме Калиакра бе по-активният тим, но притисна противника по-серизно едва в последните 20 минути. В 70-ата Филипов засече добре центриране от корнер, но бранител на Светкавица изби от голлинията. В последвалото изпълнение на корнер Антон Димитров стреля с глава, но вратарят Георгиев изби.

Няколко минути по-късно каварненският тим можеше да поведе отново в резултата, но техен гол не бе зачетен заради извършено нарушение.

В 85-ата Марко Марков стреля опасно с глава, но ударът му мина встрани от вратата на Светкавица. Пет минути по-късно Кателиев вкара гол, който обаче бе отменен заради несъществуващата засада.

Така двата отбора си поделиха по 1 точка. В петък Калиакра ще изиграе втория си мач от турнира Албена Къп 2011 - срещу Доростол (Силистра). /БЛИЦ