Литекс загуби незаслужено с 2:3 от шампиона на Румъния ЧФР Клуж в първата си контрола от подготвителния лагер в Турция. Грандът от северната ни съседка вкара победното си попадение в 92-ата минута от дузпа.

През първата част двубоят бе равностоен, като първи до гол стигнаха румънците. В 11-ата минута Пералта бе изведен зад защитата на Литекс и с премерен удар прати топката в мрежата - 0:1.

"Оранжевите" можеха да изравнят в 35-ата минута. Тогава Александър Барт изпълни отлично пряк свободен удар, вратарят Минка изби с последни усилия в краката на Папе Диуф, който не успя при добавката.

Избраниците на Любослав Пенев все пак стигнаха до 1:1 четири минути по-късно. Добра атака през центъра завърши с пас към Том, който от малък ъгъл със силен шут едва не скъса мрежата.

В началото на втората част Том можеше да забие второ попадение, но вратарят на Клуж Минка виртуозно изби в корнер силен шут на бразилеца. Литекс съвсем бе овладял инициативата, когато в 57-ата минута допусна нов гол. Резервата на румънците Ора засече центриране по земя отдясно - 1:2.

Шампионите проявиха воля и отново изравниха. Бразилска комбинация Дока - Сандриньо завари последният в чиста позиция и резултатът стана 2:2. Мачът вървеше към равенство, когато миг невнимание в дясната зона на защитата на Литекс позволи на играч да се откъсне срещу Евгени Александров, което принуди Барт да го повали в наказателното поле и последва дузпа за ЧФР Клуж във 2-ата минута на продължението. Зад топката застана Каду, който не сбърка, донасяйки победата с 3:2 на шампиона на Румъния.

Втората контрола на Литекс на турска земя е на 12 февруари срещу полския Лех (Познан). /БЛИЦ

ЛИТЕКС - ЧФР КЛУЖ (Рум) 2:3
0:1 Пералта (11), 1:1 Том (39), 1:2 Ора (57), 2:2 Сандрино (65)
ЛИТЕКС: 31.Виничиус Баривиейра (60-30.Евгени Александров), 4.Джемал Берберович, 2.Александър Барт, 22.Пламен Николов, 5.Михаил Венков, 10.Сандриньо (80-16.Страхил Попов), 32.Румен Руменов, 17.Георги Миланов (80-24.Ангел Здравчев), 8.Том, 15.Дока Мадурейра (80-20.Ненем), 11.Папе Диуф (53-14.Деян Джерманович)

ЧФР КЛУЖ: 50.Минка, 4.Банин, 20.Каду, 24.Рада, 66.Едимар, 8.Кивуву, 28.Коме, 11.Никоара, 18.Пералта, 10.Де Зерби, 29.Батин