Славия падна с 1:2 от чешкия Бърно в поредната си контрола от подготвителния лагер в Турция. Единственото попадение за "белите" реализира Николай Божов секунди преди края на първото полувреме. В грешник за най-стария столичен клуб пък се превърна Кирил Огнянов. 18-годишният защитник бе с огромна вина и за двата гола на чехите.

Избраниците на Емил Велев надиграха своя противник, но загубиха. Двете попадения във вратата на Емил Петров паднаха след груби грешки в защита. Вратарят, който рано тази сутрин стана татко за първи път, пази цялото първо полувреме, а през втората част под рамката бе Стефано Кунчев.

В 34-ата минута след грешка на Кирил Огнянов при изнасянето на топката, Симерски му я отне, навлезе отляво в наказателното поле на Славия и наказа Петров - 0:1.

Десет минути по-късно чехите удвоиха преднината си. След центриране от пряк свободен удар отдясно по атаката на Бърно, последва неразбирателство в наказателното поле между защитниците на Славия, Кирил Огнянов не се намеси добре, след което Симерски от много малък ъгъл вкара - 0:2.

Секунди след това Николай Божов намали резултата. 33-годишният нападател засече центрираната от Георги Христов топка и я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Бърно - 1:2.

През второто полувреме "белите" доминираха, но така и не успяха да стигнат до нов гол. Следващата контрола на Славия е в петък срещу руския Амкар (Перм). /БЛИЦ

СЛАВИЯ - БЪРНО (Чехия) 1:2
0:1 Симерски (34), 0:2 Симерски (44), 1:2 Николай Божов (45)

Съставът на Славия: 12.Емил Петров (46-1.Стефано Кунчев), 21.Богомил Дяков (60-18.Филип Филипов), 3.Кирил Огнянов (46-22.Виктор Генев), 5.Мартин Сечков, 25.Виктор Дениран (80-19.Мартин Кушев), 27.Том Мансаров (46-33.Баяно), 7.Илия Илиев (77-14.Божидар Васев), 9.Георги Христов (72-5.Спас Георгиев), 77.Даниел Пеев (60-10.Йордан Юруков), 44.Жуниньо (46-20.Радослав Димитров), 17.Николай Божов (88-11.Дениран Ортега)