Локомотив (София) завърши 1:1 срещу елитния словашки Спартак (Търнава) в контрола, играна в Турция.

Единственото попадение за "железничарите" вкара Кристиян Добрев. В 17-ата минута капитанът реализира с глава след центриране на Владислав Романов, който вчера навърши 23 години. В 20-ата Спартак (Търнава) изравни, след като Хубер остана непокрит в наказателното поле на Локо (Сф) и се разписа с глава - 1:1.

Дебют с екипа на Локо (Сф) в днешната контрола записаха пристигналите на проби двама малийци Сюлейман Диара, Мустафа Тонгара, както и сенегалецът Папа Моди. Сънародниците на звездата на "Левски" Гара Дембеле започнаха титуляри за "железничарите" и останаха на терена до края на първото полувреме. Папа Моди пък се появи в игра в 67-ата минута, когато замени Ивайло Димитров.

И двете попадения в контролата паднаха преди почивката. В 17-ата минута Локо (Сф) поведе, след като Владислав Романов центрира от фаул, а капитанът Кристиан Добрев с глава засече за 1:0. Само 3 минути по-късно Спартак (Търнава) изравни от идентична ситуация след статично положение, когато Хубер бе оставен непокрит и също с глава вкара за 1:1.

В 23-ата минута в щаба на "железничарите" изтръпнаха. Причината бе, че Дарко Савич се контузи, оказа му се медицинска помощ, след което бе заменен принудително от Илиян Гаров.

На почивката Диян Петков извърши няколко смени. В игра се появиха подписалите договори преди дни Джемал Джонсън и Юсеф Идриси. Темпото на игра спадна през второто полувреме, а единствените положения пред вратата на словаците бе чак в последните десетина минути, когато с пропуски се отчетоха Джемал Джонсън и Преслав Йорданов. /БЛИЦ

ЛОКО (Сф) - СПАРТАК (Търнава) 1:1
1:0 Кристиян Добрев (17), 1:1 Хубер (20)
loko_sofia.JPG
Съставът на Локо (Сф): 84.Валентин Галев, 12.Дарко Савич (28-37.Илиян Гаров), 14.Милен Лахчев, 17.Ивайло Димитров (67-33.Папа Моди), 11.Кристиян Добрев (46-28.Атанас Атанасов), 8.Светослав Дяков (46-15.Румен Горанов), 18.Калоян Караджинов (46-20.Манолов), 88.Владислав Романов (67-25.Преслав Йорданов), 21.Искрен Писаров (46-10.Марчо Дафчев), 32.Сюлейман Диара (46-77.Юсеф Идриси), 35.Мустафа Тонгара (46-26.Джемал Джонсън)