Родният гранд „Левски” завърши 2:2 с последния във временното класиране на словашкото първенство Дубница в първата си контрола на кипърска земя. „Сините” са на подготовка в Агия Напа, където ги очакват още няколко проверки.

Срещата започна равностойно, като за отбелязване в началните минути са няколко по-остри влизания и на двата отборa. В 11-ата минута Полач от Дубница отправи първия удар по посока вратата на „Левски”, но изстрелът бе спасен с вещина от Кирил Акалски, който изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Тружа скочи над всички стреля с глава, а топката срещна гредата и излезе в аут. В тези минути по-активни бяха словаците, които в 26-ата минута стигнаха до ново положение пред вратата на „сините”, но Тружа с глава стреля в аут.

Постепенно възпитаниците на Ясен Петров взеха инициативата в 33-ата минута Дарко Тасевски даде чудесен извездащ шас към Гара Дембеле, който обаче бе в положение на засада. Две минути по-късно Дембеле направи страхотен пробив отляво, като се подигра с двама защитници на Дубница и след това подаде в наказателното поле на словаците, където най-съобразителен бе Христо Попадиин, който отблизо вкара първия си гол със синята фланелка. До края на полувремето „Левски” се опита да вкара нов гол и в 42-ата минута Тасевски стреля опасно отблизо, но ударът му срещна тялото на бранител.

В последните секунди на първата част съдията отсъди дузпа за Дубница след видяно от него нарушение в наказателното поле на "Левски". Точен от бялата точка за словашкия тим бе Брушко, който изравни за 1:1.

След паузата „Левски” бе по-активният тим, но не можа да материализира териториалното си превъзходство. Крил Акалски бе заменен от Божидар Митрев, а в 60-ата минута и целия отбор на „сините” бе подменен, като в игра влязоха всички резерви. В самото начало на полувремето в 48-ата минута Кузма излезе очи в очи с Митрев, който спаси удара му.

След още десетина минутки вратарят на Дубница Игаз допусна груба грешка, от която Попадиин не успя да се възползва по най-добрия начин и пропусна да вкара втори гол в мача. Юношата на "сините" не бе достатъчно бърз и не достигна изпуснатата от стража топка. Натискът на „Левски” постепенно се засилваше и в 62-ата минута Исмаил Иса стреля с глава след центриране, но топката мина на сантиметри над вратата на Дубница. Сле доще 5 минути игра Сержиньо Грийн центрира в наказателното поле на словаците, където Дани Младенов стреля от въздуха, но вратарят Игаз пак спаси.

„Сините” стигнаха до така желания гол в 70-ата минута, но Исмаил Иса извърши нарушение срещу вратаря при отбелязването на попадението и то бе отменено. Седем минути преди края все пак „Левски” най-после материализира превъзходството. Христо Йовов даде чудесен извездащ пас към Исмаил Иса, който прехвърли елегантно вратаря Игаз и реализира хубав гол за 2:1.

Играчите на Ясен Петров обаче не можаха да удържат минималната си преднина в последните секунди допуснаха груба грешка в зашита, която позволи на Горелка да оформи крайното 2:2.