Черноморец победи с 1:0 Светкавица в първата си контрола за 2011 година. Мачът на изкуствения терен в Поморие беше неофициален дебют на новия старши треньор Антон Велков. Той използва общо 19 футболисти, като през цялото време играха само трима младоци - Георги Терзиев, Бранимир Костадинов и Живко Петков. Именно Костадинов реализира единственото попадение в 60-ата минута.

Велков не изневери на тактическата схема 4-4-2, налагана от неговия предшественик Красимир Балъков. В стабилната защита имаше само една промяна в изпълнителите. Като десен защитник вместо Йохен Зайц започна Терзиев, централна двойка бяха капитанът Траян Дянков и Енис Хайри, а вляво действаше Орлин Старокин. В средата като външни халфове доверие получиха Пламен Крумов отдясно и новото попълнение Савио Нсереко отляво. Ролята на вътрешни халфоне изпълняваха Цветомир Цонков и Тодор Паланков. Напред в тандем си партнираха Бранимир Костадинов и Живко Петков. В хода на второто полувреме Велков извърши 8 смени, но запази постройката.

"Акулите" владееха инициативата през целия мач, но поредица от пропуски ги лиши от по-изразителна победа. Отлични шансове до почивката пропиляха Дянков, Петков, Хайри и Костадинов. Противникът отговори само с един опасен шут от средно разстояние на Цветан Илиев.

След почивката натискът в синьо се усили. Резервата Георги Андонов порази мрежата, но голът беше отменен заради нарушение преди това на Живко Петков. В 60-ата минута логичното се случи. Гостите сбъркаха при разиграване в центъра и Цонков с един пас изведе Костадинов очи в очи срещу вратаря Дилян Димов. Последва техничен прехвърлящ удар и гол - 1:0.

Секунди по-късно отново Костадинов можеше да удвои със странична ножица, но не успя. Веднага след това и мощен изстрел на Венцислав Бонев беше отразен с мъка от Димов. До края с нови пропуски се отчетоха Живко Петков и Костадин Дяков. За Светкавица най-чистото положение за изравняване беше пропиляно от Славчо Шоколаров, който се забави с шута.

Утре от 14:00 часа отново в Поморие бургаските "акули" приемат Добруджа. В игра в този мач ще се появят вратарят Паскал Борел, Мартин Тошев, Лис Муйтис и Муса Койта, които пропуснаха днешната проверка.

ЧЕРНОМОРЕЦ - СВЕТКАВИЦА (Търговище) 1:0
1:0 Бранимир Костадинов (60)

Съставът на Черноморец: Дашев, Терзиев, Дянков, Хайри, Старокин, Крумов, Савио, Цонков, Паланков, Костадинов, Петков (Колев, Атц, Филипов, Бонев, Дяков, Андонов, Пехливанов, Андре)