Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 норвежкия Стрьомгодсет във втората си контрола от подготвителния лагер в Марбея. Здравко Лазаров и Христо Златински вкараха попаденията за "смърфовете". Днешният съперник на "черно-белите" завърши на 7-ото място през последния сезон в Норвегия.

В длъжник за Локо (Пд) се превърна нападателят Николас Раймонди, заради когото първото полувреме приключи при нулево равенство. Двуметровият нападател пропусна куп изгодни положения пред противниковата врата. Раймонди дори не успя да преодолее вратаря на норвежците, след като се озова очи в очи срещу него. Пропуски направиха още Здравко Лазаров и Йордан Тодоров.

В 16-ата минута футболистите на Стрьомгодсет вкараха гол, но той бе отменено заради засада. На два пъти Габор Ерош вдигна градуса на напрежение пред противниковата врата при изпълнение на пряк свободен удар, но без успех. В 33-ата кълбото удари и напречната греда, но при опит на играч на норвежците да изчисти с глава центрираната топка. 60 секунди по-късно Раймонди вбеси Матушев и Бонев с лакомията си в най-чистото положение за гол до момента. След пропуски на Лазаров, Йордан Тодоров и Юнес Бенжелюн полувремето приключи при 0:0.

"Смърфовете" започнаха по-активно втората част и заслужено стигнаха до гол. В 51-ата минута Здравко Лазаров бе съборен в наказателното поле на Стрьомгодсет и съдията този път посочи бялата точка, след като през първото полувреме не посмя да го стори за игра с ръка на играч на норвежците. От 11-метровия наказателен удар Електричката реализира за 1:0. 120 секунди по-късно Христо Златински хитро видя излезлия вратар на съперника и с прехвърлящ удар от ъгъла на наказателното поле оплете топката в мрежата за 2:0.

До края двата отбора пропуснаха по едно по-интересно положение, а треньорът на Локо (Пд) Неделчо Матушев направи редица смени в състава си. В последните девет минути на редовното време като резерва се включи и дошлият на проби сръбски атакуващ халф Ненад Лукич. За втори пореден мач извън сметките бе защитника Пламен Крачунов, който не е в добро функционално състояние.