Пирин (Благоевград) и Миньор (Перник) си спретнаха голово шоу в Мурсалево, като "орлетата" излязоха краен победител с 4:3. Пристигналият на проби в благоевградския клуб юноша на ЦСКА Атанас Зехиров се отчете с 2 попадения във вратата на "жълто-черните".

В началото на двубоя интересните ситуации пред двете врати липсваха. Футболистите на тима от Перник създадоха първото по-сериозно положение пред една от двете врати. В 15-ата минута Петър Петров стреля, но в аут.

Малко след пропуска "орлетата" откриха резултата. Точен във вратата на Миньор бе Александър Якимов. До почивката не се стигна до втори гол.

След подновяването на играта настъпиха промени в съставите на двата отбора. Миньор достигна до изравнително попадение в 58-ата минута, когато Ивайло Цветков се разписа за 1:1.

Грешка в отбраната на "жълто-черните" обаче отново даде преднина на Пирин. Топката попадна в Груевски, който в 62-ата минута на празна врата вкара за 2:1. "Орлетата" направиха 3:1 малко по-късно. Каращият проби в Пирин юношата на ЦСКА Атанас Зехиров се разписа за 3:1.

Миньор обаче не се отказа да търси благоприятна развръзка в срещата. В 80-ата минута Стойчев получи втори жълт картон, но няколко минути по-късно все пак "жълто-черните" достигнаха до втория гол. Точен за 2:3 беше Димитър Петков.

До края на двубоя падна по още едно попадение и за двата отбора, като първо Зехиров вкара за 4:2 за Пирин в 88-ата, а почти веднага след това Стоянов с хубаво изпълнение оформи крайното 4:3.

Следващата седмица футболистите на Пирин ще изиграят още три контроли, като съперници ще бъдат Септември (Симитли) във вторник, Пирин (Гоце Делчев) в петък и Видима-Раковски в събота. Началните часове на срещите ще бъдат 14:30, като стадионите ще бъдат допълнително уточнени в зависимост от метеорологичните условия в региона. /БЛИЦ

ПИРИН - МИНЬОР (Пк) 4:3
1:0 Александър Якимов (17), 1:1 Ивайло Цветков (58), 2:1 Груевски (62), 3:1 Атанас Зехиров (68), 3:2 Димитър Петков (81), 4:2 Атанас Зехиров (88), 4:3 Стоянов (90)