Мустафа Юсеинов донесе трети медал за България от световното първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания, което се провежда в Крайстчърч (Нова Зеландия). В дисциплината хвърляне на диск 40-годишният Юсеинов завърши на трето място и спечели бронзовото отличие, след като постигна световен рекорд в категорията F55 от 39,42 метра и събра 1002 точки. Титлата спечели Леонардо Диас (Куба) със световен рекорд от 1030 точки, а втори се нареди Драженко Митрович 1027 точки.

Досега на шампионата България имаше два медала - златото на Дечко Овчаров на копие и среброто на Стела Енева в тласкането на гюле.

Първенството, което е първа квалификация за Параолимпийските игри в Лондон през следващата година, завършва на 30 януари./БЛИЦ