Ливърпул победи на своя „Анфилд” тима на Фулъм с минималното в отложен мач от английската Висша лига.

Въпреки подемът в играта на "мърсисайдци" през последните двубои, срещу "котиджърс" играта на "червените" бе твърде бледа. Футболистите на Кени Далглиш очаквано имаха преимущество във владението на топката, но създадоха твърде малко възможности за гол. На моменти дори атаките на гостите от Лондон изглеждаха по-опасни.

Първото полувреме завърши 0:0, а седем минути след подновяването на играта Ливърпул поведе, след като Джон Пейнтсил си отбеляза автогол. Попадението не стресна Фулъм и момчетата на Марк Хюз до края търсеха изравнителното попадение, имаха 2-3 реални възможности за гол, но в крайна сметка си тръгнаха победени от "Анфийлд". /БЛИЦ