Срамна загуба с 0:4 записа Локомотив (Пд) в първата си контрола от подготвителния лагер в Марбея. "Смърфовете" се изложиха срещу полския Лех (Познан) и регистрираха тежкото поражение.

С две попадения във вратата на българския тим се отчете Артьомс Рудневс, едно добави Бартош Босацки, а в края на мача автогол си вкара Джереми Родригес.
През първото полувреме шампионите на Полша тотално надиграха избраниците на Неделчо Матушев и стигнаха до убедителната преднина с 3:0.

В 5-ата минута юношата на Локо (Пд) Илиян Марчев спъна нападател на Лех в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Защитникът Бартош Босацки реализира 11-метровия наказателен удар, откривайки резултата за тима, воден от Хосе Мари Бакеро. 6 минути след това звездата Артьомс Рудневс покачи на 2:0, а в 23-ата отново той направи резултата класически, вкарвайки второ попадение на Тодор Тодоров.

През втората част за "смърфовете" играха голяма част от титулярите. С появяването в игра на Патрик Огунсото, в средата на второто полувреме, нападателните действия на "черно-белите" чувствително се оживиха. Избраниците на Неделчо Матушев обаче така и не успяха да вкарат гол във вратата на Лех. Защитникът Джереми Родригес реализира попадение, но в собствената си мрежа в 86-ата минута за крайното 0:4, изненадвайки Флориан Лучини.

Следващата контрола на Локо (Пд) е в петък срещу румънския Политехника (Тамишоара). /БЛИЦ

ЛОКО (Пд) - ЛЕХ (Познан, Пол) 0:4
0:1 Босацки (6-дузпа), 0:2 Рудневс (12), 0:3 Рудневс (23), 0:4 Джереми Родригес (86)

ЛОКО (Пд): Тодор Тодоров, Илиян Марчев, Юнес Бенжелюн, Боян Дойкич, Мартин Кавдански, Янко Сандански, Христо Златински, Драги Коцев, Хуан Мануел Бариентос, Дани Кики, Николас Раймонди (Флориан Лучини, Джереми Родригес, Валери Георгиев, Самир Бенжелюн, Патрик Огунсото, Габор Ерош, Любомир Витанов, Димитри Дюран, Йордан Тодоров)