Литекс победи с 2:0 Септември (Симитли) във втория си мач от тристранния блиц турнир, който бе спечелен от Лудогорец. По-рано днес "оранжевите" изненадващо паднаха с 0:1 от тима от Разград.

Каращият проби в Литекс нападател Папе Диуф получи шанс за изява от треньора Любослав Пенев и в двете проверки за днес, които бяха от по 45 минути. Сенегалецът се отчете с куп пропуски срещу Лудогорец, но срещу Септември (Симитли) се отпуши.

В 26-ата минута Папе Диуф засече с глава центрираната от Том топка от корнер и даде преднина на шампионите. В 36-ата Уилфред Нифлор удвои резултата. Георги Миланов центрира от корнер в наказателното поле на Септември, топката стига до френския нападател, който я прати в десния ъгъл на вратаря Васев за крайното 2:0.