Димитър Бербатов продължава да се представя блестящо и да къса противниковите мрежи в Англия. Българската звезда наниза нови две попадения при победата на Манчестър Юнайтед като гост над Блекпул с 3:2 в отложен мач от 16-ия кръг на Висшата лига. “Червените дяволи” бяха на път да запишат шокираща загуба, след като на полувремето губеха с 0:2. Бербо обаче не бе казал последната си дума и сам обърна резултата в полза на Юнайтед. Той реализира в 72-ата минута за 1:2, Ернандес изравни две минути след това, а българинът донесе трите точки с победно попадение две минути преди края на двубоя.

Бербатов вече има на сметката си 19 попадения във Висшата лига и е лидер при голмайсторите, като оставя Карлос Тевес на пет гола зад себе си. Родната звезда изпревари с два гола великия Христо Стоичков по отбелязани попадения в чужбина. Митко вече има 136, а Камата остава със 134 гола, реализирани с екипите на всички тимове, в които са играли двамата.

Манчестър Юнайтед продължава победната си серия. Тимът има 14 победи и 9 равенства в общо 23 двубоя и все още не познава вкуса на поражението от началото на сезона. "Червените дяволи" са лидери в класирането с 51 точки от 23 мача, втори е Арсенал с 46 точки също от 23 двубоя.

Двубоят започна кошмарно за Манчестър Юнайтед. Футболистите на Блекпул играеха добре и редуваха атака след атака към вратата на Ван дер Сар. В 15-ата минута Чарли Адам центрира от корнер, Каткарт се извиси над всички и реализира за 1:0 в полза на “мандарините”. Гостите реагираха, но не успяха да стигнат до чисто голово положение. Играчите на Блекпул продължиха да стоят равностойно и дори имаха лек превес при чистите ситуации. Чарли Адам центрира остро и Неманя Видич бе на косъм да си вкара автогол. Малко по-късно бившият играч на ЦСКА Елиот Гранден получи на точката на дузпата, но стреля над вратата. В 39-ата минута Рафаел да Силва стреля с глава, но вратарят на Блекпул улови. В 44-ата минута домакините стигнаха до изпълнение на корнер. При центрирането Ди Джей Кембъл бе оставен непокрит и направи 2:0.

В началото на второто полувреме Манчестър Юнайтед започна по-добре. Още в 48-ата минута Луиш Нани имаше възможност да стреля от добра позиция, но вратарят спаси. В 70-ата минута влезлият като резерва на мястото на Рууни Хавиер Ернандес изпусна от удобно положение.

В 72-ата минута Дарън Флетчър бе изведен отдясно в наказателното поле, пусна успоредно на голлинията към Бербатов, който отблизо намали на 1:2. Само две минути по-късно Хавиер Ернандес при втората си възможност очи в очи с Кингсън, бе безпощаден и изравни за 2:2. Райън Гигс с дълъг пас изведе Чичарито сам срещу стража на домакините.

В 88-ата минута Бербатов нанесе решителния си удар и вкара за 3:2, с което донесе победата на Манчестър Юнайтед. Митко бе изведен леко вляво в половината на домакините, влезе в наказателното поле и задържа топката, след което с хубав удар я прати във вратата на “мандарините”.

Блекпул - Манчестър Юнайтед 2:3
1:0 Каткарт (15), 2:0 Кемпбъл (44), 2:1 Димитър Бербатов (72), 2:2 Хавиер Ернандес (74), 2:3 Димитър Бербатов (88)

Блекпул: 28.Ричард Кингсън, 5.Нийл Ърдли, 20.Крейг Каткарт, 6.Йън Евът, 15.Алекс Баптист, 14.Елиот Гранден, 26.Чарли Адам, 11.Дейвид Воън, 12.Гари Тейлър-Флетчър (74 - Марлън Херууд), 39.Дъдли Кембъл, 16.Люк Варни (68 - Мат Филипс)

Манчестър Юнайтед: 1.Ван дер Сар, 21.Рафаел Да Силва (80 - Андерсон), 12.Крис Смолинг, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 18.Пол Скоулс, 24.Дарън Флетчър, 28.Дарън Гибсън (46 - Райън Гигс), 17.Луиш Нани, 9.Димитър Бербатов, 10.Уейн Рууни (66 - Хавиер Ернандес)

Стадион: "Блумфийлд роуд"
Съдия: Питър Уолтън
Жълти картони: Чарли Адам (Блекпул); Пол Скоулс, Дарън Гибсън (Манчестър Юнайтед)