Славия изненадващо загуби с 0:1 от Пирин (Разлог) във втората си контрола за тази зима. Попадението за третодивизионния тим от Югозападната "В" група падна от дузпа в 83-ата минута.

Треньорът на Славия Емил Велев използва 21 футболисти, като единствено Мартин Сечков игра цял мач в отбраната на "белите". Младите вратари Вълков и Зарев нямаха много работа, като си поделиха по едно полувреме. Отлични положения се откриха пред Георги Христов, Баяно и Радослав Димитров, но те не успяха да се разпишат. Георгиев от състава на Пирин (Разлог) пък видя как Вълков се разтяга максимално, за да отрази удара му.

Реферът Иван Бабанов спести по една дузпа за двата състава през първото полувреме, но наду свирката в 82-ата, за да присъди наказателен удар в полза на Пирин. Тогава един пас от дълбочина стигна до Фикиин, нямаше положение на засада, футболистът влезе в наказателното поле и вратарят на Славия Людмил Зарев го фаулира. Съдията не се поколеба и отсъди дузпа, която Тодор Пандев реализира, след като стреля по земя в 83-ата минута. Попадението се оказа достатъчно за победата на Пирин (Разлог), а до края за "белите" с пропуск се отчете каращият проби бразилец Данило.

Славия се завръща в София, където ще тренира до заминаването за лагера в Анталия. На своя стадион "белите" ще имат две контроли - в петък (28 януари) срещу Лудогорец (Разград) и в събота - срещу Чавдар (Етрополе). /БЛИЦ

СЛАВИЯ - ПИРИН (Разлог) 0:1
0:1 Тодор Пандев (83-дузпа)

СЛАВИЯ: Вълков (46 - Зарев), Дяков (46 - Дениран), Сечков, Р. Димитров (66 - Байдаков), Генев (46 - Огнянов), Филипов (46 - Илиев), Божов (46 - Предев), Христов (61 - Ортега), Пеев (46 - Георгиев), Баяно (56 - Желев), Маншаров (56 - Данило)

ПИРИН (РАЗЛОГ): Добрев, Фикиин, Тунтев, Илиев, Янкулов, Руйчев, Раданов, Пандев, Георгиев, Недков, В. Христов (Калоянов, Кръстев, Гешев, Георгиев, Милчев, Петров, Варханов)