Пирин (Благоевград) и Банско завършиха 1:1 в контролна среща, играна в село Рилци. Мачът се състоя при изключително тежки условия и замръзнал терен.

Гостите първи поведоха в резултата с гол на бившето "орле" Борислав Хазуров. В 34-ата минута нападателят засече центриране от фаул, вратарят Митев отрази първия му удар, но при добавката Хазуров не сбърка. В следващата атака след разбъркване Александър Якимов улучи страничната греда на вратата на Пирин.

"Орлетата", въпреки че излязоха почти с изцяло юношеска формация през второто полувреме, упражниха натиск и в 46-ата минута Методи Костов остана сам срещу Иван Христов, който отрази удара му. В 47-ата обаче Антон Карачанаков с точен удар от десетина метра изравни резултата - 1:1.

До края на мача Давид Гълъбов можеше да вкара втори гол за Банско, но останал сам срещу резервния вратар Стоянов стреля встрани от вратата му. /БЛИЦ