Димитър Бербатов изигра поредния си страхотен мач и записа хеттрик с екипа на Манчестър Юнайтед. Митко наказа три пъти Бирмингам при победата с 5:0 на “Олд Трафорд” в мач от 24-ия кръг на Висшата лига. Бербо отново е лидер при голмайсторите със 17 попадения, втори е Карлос Тевес с 14. Това бе третият хеттрик за българина през сезона. Преди това Бербо вкара три гола във вратата на Ливърпул и пет на Блекбърн. С третия си хеттрик в рамките на един сезон родният нападател се нарежда до Рууд ван Нистелрой и Алън Шиърър.

Митко реализира първото си попадение още във 2-ата минута. Това бе първия гол на българина за 2011 година. Той не се бе разписвал в последните 4 мача на “червените дяволи”. За последно реализира на 28 декември отново срещу Бирмингам. Още преди да е изтекла 2-ата минута Райън Гигс центрира отляво от корнер, Джон О`Шей продължи топката назад с глава, Бербо се измъкна от защитата и почти от голлинията също с глава реализира за 1:0. В 5-ата минута Митко можеше да вкара втори гол, но Бен Фостър спаси удара му отдясно в наказателното поле.

В 31-ата минута Бербо получи хубав пас от Уейн Рууни вляво в наказателното поле, остана един на един със защитник на Бирмингам, с елегантен финт се освободи и с удар в долния десен ъгъл прати топката във вратата на Бирмингам.

В добавеното време на първото полувреме Манчестър Юнайтед поведе с 3:0. Бербо бе в основата на попадението. Българинът се пребори за топката в центъра на терена, след което я пусна към Рууни. Нападателят я върна на българина, последва нов пас към Уейн надясно и той центрира успоредно на голлинията в наказателното поле, където Гигс я засече за 3:0.

Веднага след почивката Уейн Рууни направи пропуск, след като с глава не успя да намери очертанията на вратата след центриране отдясно. В 53-ата минута Бербатов оформи своя хеттрик. Гигс асистира на българина, който от легнало положение от границата на малкото наказателно поле засече, топката се отби в горната греда и влетя във вратата.

В 60-ата минута Кийт Фей пропусна да намали от много изгодно положение. В 69-ата минута Бербо имаше още една възможност за попадение, но след удар топката мина покрай десния страничен стълб. В 76-ата минута Луиш Нани оформи крайното 5:0. Португалецът влезе отдясно в наказателното поле, не бе посрещнат от защитник на Бирмингам, след което би и топката се оплете в далечния за вратаря ъгъл.

Манчестър Юнайтед - Бирмингам 5:0
1:0 Димитър Бербатов (2), 2:0 Димитър Бербатов (31), 3:0 Райън Гигс (45+1), 4:0 Димитър Бербатов (53), 5:0 Луиш Нани (76)

Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 22.Джон О`Шей, 15.Неманя Видич, 12.Крис Смолинг, 3.Патрис Евра (46 - Фабио), 17.Луиш Нани, 16.Майкъл Карик (24 – Дарън Гибсън), 8.Андерсон, 11.Райън Гигс (55 - Майкъл Оуен), 9.Димитър Бербатов, 10.Уейн Рууни

Бирмингам: 26.Бен Фостър, 2.Стивън Кар, 5.Роджър Джонсън, 6.Лиам Риджуел, 3.Дейвид Мърфи, 11.Дейвид Бентли (85 - Гарднър), 12.Бари Фъргюсън, 25.Джордън Мъч, 18.Кийт Фей (65 - Себастиян Ларсон), 22.Александър Хлеб (46 - Джером), 14.Мат Дербишър

Стадион: "Олд Трафорд" - 75 326 зрители
Съдия: Майкъл Джонс