Литекс започна с категорична победа в зимните контроли. Ловчанлии спечелиха с 5:0 срещу втородивизионния Брестник в мач, който се игра в Свиленград. С две попадения се отчете Сандриньо, а по едно добавиха новото попълнение Ненем, Георги Миланов и Янаки Смирнов. Дебют за “оранжевите” направи Алиона Диуф, който е на проби при Любо Пенев. Треньорът пусна и много юноши, които се готвят с първия отбор. Въпреки приятелския характер на двубоя съдията Георги Кабаков показа два червени картона. Петър Занев и Андонов бяха изгонени в 65-ата минута след спречкване помежду си.

През първото полувреме Литекс не успя да стигне до гол. Младият Румен Руменов стреля в 11-ата минута, но Линков улови. В 29-ата минута Том остана под топката след центриране на Момчил Цветанов. В 30-ата минута Любо Пенев извърши първите си три смени и в игра се появиха вратарят Голубович, Страхил Попов и Славчев. В 36-ата минута Анатоли Тодоров от Брестник имаше шанс да нанесе хубав удар, оставен сам на точката за изпълнение на дузпа, но не намери добре топката с глава.

Второто полувреме започна с 8 смени в състава на Литекс. Алиона Диуф, който е на проби, също се появи на терена. Още в 48-ата минута Страхил Попов проби добре и центрира в наказателното поле, където Георги Миланов стреля и въпреки намесата на вратаря, топката влезе в мрежата за 1:0. В следващата атака Литекс покачи на 2:0, като този път точен бе Янаки Смирнов, който засече с плонж центриране на Папе Диуф. В 58-ата минута Дока изведе добре Диуф зад защитата на Брестник, но вратарят излезе и улови преди нападателя на Литекс. В следващата минута Дока стреля от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри покрай гредата.

В 65-ата минута Андонов от Брестник влезе грубо в краката на Петър Занев, който му се нахвърли и двамата спретнаха кратко меле. Съдията Кабаков ги изгони, но позволи да бъдат заменени. В 76-ата минута младият Ангел Здравчев направи хубаво двойно подаване с Георги Миланов и бе фаулиран в наказателното поле от стража на Брестник. Реферът даде дузпа за Литекс, която бе превърната в гол от Сандриньо за 3:0. Бразилецът покачи на 4:0 в 87-ата минута, след като Дока проби отдясно и центрира в наказателното поле. Крайното 5:0 оформи бразилецът Ненем, който вече подписа с Литекс.

Литекс – Брестник 5:0
1:0 Георги Миланов (48), 2:0 Янаки Смирнов (49), 3:0 Сандриньо (75-дузпа), 4:0 Сандриньо (88), 5:0 Ненем (90)

Литекс:
31.Винисиус Баривйера (30 – Урош Голубович – 68 – Евгени Александров), 4.Джамал Берберович (30 – Симеон Славчев), 5. Михаил Венков, 18.Илия Миланов, 33.Николай Бодуров, 14.Румен Руменов (30 – Страхил Попов), 23.Небойша Йеленков, 7.Христо Янев, 19.Уилфред Нифлор, 8.Уелингтом да Силва – Том, 27.Момчил Цветанов
(на полувремето влизат: Петър Занев, Пламен Николов, Александар Барт, Ненем, Георги Миланов, Дока, Алиона Диуф, Янаки Смирнов; В 68-ата минута влизат: Сандриньо, Тафраджийски)

Брестник: 1.Линков, 21.Илиев, 15.Грозев, 3.Дишлиев, 14.Таиров, 9.Стойчев, 16.Стойков, 18.Петров, 10.Атанасов, 31.Тодоров, 27.Любенов (22.Г. Иванов, 7.Гр. Иванов, 2.Думчев, 17.Татьозов, 25.Андонов, 6.Кочев, 30.Енчев, 11.Етов, 5.Стефанов, 8.Алексиев)

Стадион: “Колодрума” – 100 зрители
Съдия: Георги Кабаков
Жълти картони: Атанасов (Брестник)
Червени картони: Петър Занев (Литекс-65), Андонов (Брестник-65)