Монтана и Чавдар (Бяла Слатина) направиха равенство 0:0 в контрола, играна в село Дамяница. Двубоят се игра под непрестанен дъжд, който затрудни действията на футболистите.

През първото полувреме играчите на Монтана имаха повече възможности да отбележат. В края на първите 45 минути Едуардо стреля от фаул, но вратарят на Чавдар (Бяла Слатина) спаси.

На почивката Атанас Джамбазки пусна нови 10 футболисти, като единствено вратарят Левашки записа пълни 90 минути. В игра се появиха Муса Гай, за който това бе дебют с фланелката на Монтана. Живко Атанасов от Чавдар стреля с глава, топката срещна горната греда, но се върна в ръцете на вратаря на монтанци. В 63-ата минута Ахмет Хикмет също нацели гредата, след самостоятелен рейд и удар от около 25 метра.