Япония се класира на полуфиналите на Купата на Азия след драматичен успех с 3:2 над домакина Катар, след като с човек по-малко изоставаше с 1:2 в резултата.

Натурализираният уругваец Себастиан Сориа откри резултата в 12-ата минута, но играещият за Борусия (Дортмунд) Шинджи Кагава изравни четвърт час по-късно.

В 62-ата минута Япония остана с човек по-малко заради втория жълт картон на Майа Йошида, а минута по-късно роденият в Бразилия Фабио Сезар Монтезине вкара втори гол за Катар.

Въпреки численото неравенство “сините самураи” стигнаха до обрат. В 70-ата минута Кагава отново изравни след атака през центъра на защитата.

В последната минута Масахико Иноха донесе успеха на Япония и прати тима си на полуфиналите, където ще срещне победителя от утрешния четвъртфинал между Австралия и Ирак./БЛИЦ