Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 като гост Вихрен (Сандански) в първата си контрола за от зимната подготовка. Точни за "смърфовете" бяха новото попълнение Боян Дойкич и Здравко Лазаров. Сръбският защитник се разписа с глава в 7-ата минута след центриране на друг нов - Хуан Бариентос.

В 16-ата Мартин Станкев изравни за домакините. Победното попадение за Локо (Пд) реализира ветеранът Здравко Лазаров от дузпа в 73-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу завърналия се при "черно-белите" Йордан Тодоров.

Треньорът на "смърфовете" Неделчо Матушев заложи на два различни състава в двете полувремена и пусна в игра общо 23-ма играчи.

Локо (Пд) започна двубоя със състав, изграден от футболисти, които са на проби, както и резервни играчи. Като двойка централни защитници срещата стартираха новото попълнение Дойкич и Мартин Кавдански. Напред пък играха новото попълнение Патрик Огунсото и Николас Раймонди. В стартовия състав бе и юношата Илиян Марчев. /БЛИЦ