Отборите на Иран и Ирак се класираха за 1/4-финалната фаза на турнира за Купата на Азия в Катар. Иран разби в последния си мач от Група “D” ОАЕ с 3:0. През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол, като всичко по-интересно се случи след почивката. В 70-ата минута Араш Афшин откри резултата в полза на Иран за 1:0, а пет минути по-късно си изкара директен червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена. Това обаче е бе за дълго, след като в 79-ата минута и Себил от ОАЕ видя червения цвят на картона и също отиде под душовете. В 83-ата минута Мовсен Бенгар покачи на 2:0, а крайното и класическо 3:0 оформи Валид Абас от ОАЕ, който си вкара автогол в последната 90-а минута. Това бе трета победа за Иран, който стана убедителен победител в Група “D”.

Другият мач бе далеч по-оспорван, но в крайна сметка Ирак успя да излъже КНДР с 1:0 и също да се класира за следващия етап на турнира. Единственото и победно попадение за иракчаните вкара Карар Жасим още в 22-ата минута на срещата. С успеха си Ирак събра актив от 6 точки и финишира на второ място в групата. /БЛИЦ