Япония и Йордания се класираха за четвъртфиналите на Купата на Азия, след като спечелиха последните си мачове от Група “В” на турнира, който се провежда в Катар.

“Сините самураи” разгромиха Саудитска Арабия с 5:0. Нападателят Шинджи Оказаки, който след края на първенството става играч на Щутгарт, вкара хеттрик. Останалите два гола бяха реализирани от Риочи Маеда.

Йордания се наложи с 2:1 над Сирия след обрат и изравни най-доброто си представяне на Купата на Азия, което е участие на четвъртфинал.

Мохемед Ал Зено откри резултата за сирийците в 15 минута, но четвърт час по-късно Йордания изравни след автогол на Али Диаб.

И равенството бе достатъчно на тима на Аднан Хамад за класиране в следващата фаза, но йорданците стигнаха до успеха с гол на Одаи Али Саифи в 59-ата минута./БЛИЦ