Реал (Мадрид) победи с 3:1 Атлетико (Мадрид) в първи 1/4-финал за Купата на Краля, игран на "Сантяго Бернабеу".

"Дюшекчиите" започнаха вихрено срещата, повеждайки в резултата още в 7-ата минута. Серхио Агуеро беше спънат за дузпа от Икер Касияс, но съдията Антонио Лахос даде авантаж, тъй като топката стигна до Диего Форлан, който на празна врата вкара за 0:1.

Последва натиск на селекцията на Жозе Моуриньо и изравнителното попадение не закъсня. В 14-ата минута Серхио Рамос засече центриране на Анхел Ди Мария за 1:1. В 61-ата Месут Йозил пусна остър пас към звездата Кристиано Роналдо, който отблизо прати топката във вратата на Давид Де Хеа - 2:1.

Крайното 3:1 за Реал оформи Месут Йозил в 90-ата минута, възползвайки се от грешка на отбраната на гостите. Домингес подари топката на германския национал, който отблизо разстреля Де Хеа.

Реваншът на стадион "Висенте Калдерон" е на 20 януари.

В друг 1/4-финал Алмерия победи с 1:0 Депортиво (Ла Коруня) с попадение на Хуанма Ортис. /БЛИЦ