Шампионът на Испания Барселона разби Бетис с 5:0 на своя „Камп Ноу” в първи 1/4-финален двубой помежду им от турнира за Купата на Краля. Преди първия съдийски сигнал аржентинската суперзвезда на „каталунците” Лионел Меси показа на феновете "Златната топка", която спечели за втори пореден път в понеделник.

Съвсем очаквано Барса установи контрол от самото начало. В 14-а минута удар на Давид Вия срещна гредата. Бетис обаче не изглеждаше като обречен и организира 3-4 много опасни контри, които за щастие на домакините на доведоха до гол. Барса материализира преимуществото си в 44-а минута, когато Меси бе изведен сам срещу вратаря и технично го прехвърли за 1:0. Секунди преди последния съдийски сигнал да първата част обаче "каталунците" извадиха късмет, след като бомбен далечен удар на противников играч срещна напречната греда.

След почивката Кастро от гостите излезе на стрелкова позиция, но резервният страж на Барса Пинто отрази шута му. В 62-а минута Меси вкара втория си гол в мача. Носителят на "Златната топка" бе изведен през центъра на противниковата защита, заобиколен от няколко футболисти за секунда изгуби контрол над топката, но след това си върна притежанието й и технично вкара за 2:0. След още 6 минути игра аржентинецът отново се озова очи в очи с вратаря на "зелено-белите" и оформи своя хеттрик – 3:0. В 75-ата минута Педро реализира за 4:0, а осем минути по-късно Сейду Кейта с глава засече центриране на Иниеста и оформи крайното 5:0. Така възпитаниците на Хосеп Гуардиола обезмислиха реванша в Севиля. /БЛИЦ