Узбекистан победи Кувейт с 2:1 в мач от Група “А” на Купата на Азия и сложи край на надеждите на “сините” за участие в елиминационната фаза. “Белите вълци” от своя страна са почти сигурен участник на 1/4-финалите.

Кувейт имаше по-добрите шансове за гол, но узбеките откриха резултата четири минути преди почивката. Александър Гейнрих бе съборен пред наказателното поле. При изпълнението на прекия свободен удар Максим Шацких стреля, топката се отби в гърба на Азизбек Хайдаров и влезе във вратата.

Кувейт изравни в 48-ата минута. Валид Али бе съборен в наказателното поле, а Бадер Ал Мутва бе точен при изпълнението на отсъдената дузпа. В 64-ата минута Узбекистан вкара втори гол, след като Сервер Джепаров засече центриране на резервата Джасур Хасанов.

Кувейт имаше няколко възможности за изравнителен гол, но не успя да ги реализира. При най-чистото от тях, Ахмад Аджаб стреля над вратата при изпълнение на дузпа в 81-ата минута./БЛИЦ