Севиля постигна драматичен успех при гостуването си на Реал Сосиедад. Андалусийците стигнаха до много трудна победа с 3:2 срещу в мач от 18-я кръг на Примера дивисион. Домакините поведоха в 23-ата минута с гол на Диего Ривас, но само две минути по-късно, в 25-ата Пероти центрира от корнер в наказателното поле на Реал Сосиедад, Фабиано продължи топката към Кануте, който изравни за 1:1.

Домакините отново излязоха напред в резултата в края на първото полувреме. В 43-ата минута Йоренте вкара за 2:1.

През втората част Севиля изравни резултата в 63-ата минута с гол на Луис Фабиано. Две минути след това, в 65-ата Негредо подаде на Кануте, който отбеляза своето второ попадение в срещата и направи резултата 2:3. До края на мача играчите на Реал Сосиедад имаха няколко положения, но не стигнаха до изравнителен гол.
След успеха Севиля се изкачи на осма позиция с 26 точки, а Реал Сосиедад остана на единадесето място с 22 точки./БЛИЦ