Българският състезател Петър Ценков завърши 10-и в третия етап на Рали Дакар при АТВ-ата. Той преодоля разстоянието от Сан Мигел де Тукуман до Сан Салвадор де Хухуй за 5:58:19 часа и изостана на час и 15 секунди зад победителя Томас Мафей от Аржентина.

Другият българин в надпреварата – Тодор Христов финишира 18-и. Неговото изоставане от Мафей бе един час и 37 минути. Лидер в генералното класиране е Томас Халперн от Аржентина. Петър Центов е 12-и, а Христов – 24-и. Резултатите обаче все още не са официални.

Испанецът Марк Кома спечели третия етап при мотористите и съкрати само на 14 секунди изоставането си от лидерав в класирането и миналогодишен шампион Сирил Деспре.

Катарецът Насел Ал Атиях с “Фолксваген” спечели етапа при автомобилите, изпреварвайки с 25 секунди съотборника си Карлос Сайнс. Защитаващият титлата си испанец е лидер в генералното класира с 3:34 минути аванс пред Ал Атия и 4:19 минути пред Стефан Петерханзел.

В утрешния етап от Хухуй до Калама (Чили) ще преведе състезателите през Андите на 4200 метра надморска височита и ще ги отведе в пустинята Атакама – едно от най-сухите места на планетата./БЛИЦ