"Левски" постигна победа в 12-ия кръг на НБЛ. “Сините” се наложиха с категоричното 93:71 като домакин на Балкан. Срещата беше равностойна единствено през първата четвърт, когато играта вървеше кош за кош. До края на първото полувреме Джейсън Кроу и Станислав Славейков се разиграха и “Левски” дръпна с 53:32.

По същият начин се развиха и вторите 20 минути. Домакините бяха пълни господари на терена и логично разликата в резултата скочи на 31 точки - 78:47 след 30 минути игра. Последва отпускане в редиците на столичани, което позволи на ботевградчани да измъкнат последната четвърт с 24:15, но това само оформи крайния резултат - 93:71.

Най-резултатен за победителите беше Доналд Коул с 21 точки, а Джейсън Кроу и Станислав Славейков приключиха съответно с по 17 и 14. За гостите от Ботевград силно игра Крум Дойчинов, който завърши със 17 точки, а Станимир Маринов и Любомир Лилов добавиха съответно по 14 и 13./БЛИЦ