Българският национал Димитър Бербатов вкара и двата гола за Манчестър Юнайтед при победата с 2:0 над Съндърланд в мач от 19 кръг на Висшата лига. По този начин Митко вече има 13 гола от началото на сезона.

Бербо откри резултата още в 5-ата минута, когато с глава засече центриране на Уейн Рууни. В 10-ата минута Бербатов нямаше шанс и удари дясната греда на вратата на Крейг Гордън. Пет минути по-късно Андерсон уцели напречната греда след удар от границата на пеналта.

В 57-ата минута Бербо се разписа за втори път във вратата на Гордън. Българинът стреля с външен фалц с десния крак, топката се отби от тялото на Антон Фърдинанд и влезе в мрежата. Очаква се решението на Висшата лига, дали попадението ще бъде признато на Бербатов или ще бъде записано като автогол. Засега голът е записан на българина.

В 70-ата минута стражът на Съндърланд отрази удар без подготовка на Бербо от наказателното поле. Българинът овладя пас с гръб към вратата и извъртайки се стреля от въздуха. В 81-ата минута Бербатов отстъпи мястото си на Хавиер Ернандес.

С този успех Манчестър Юнайтед се утвърди на върха на Висшата лига с 37 точки. Втори е Манчестър Сити, но „гражданите” имат два мача повече. Третият Арсенал изостана на 5 точки от „червените дяволи”. Съндърланд, който няма победа на „Олд Трафорд” от май 1968 г. (2:1) е седми с 27 точки./БЛИЦ

Манчестър Юнайтед – Съндърланд 2:0
1:0 Димитър Бербатов (5), 2:0 Димитър Бербатов (57)

utd.jpgМанчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 3.Патрис Евра, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 21.Рафаел да Силва, 8.Андерсон (63-28.Дарън Гибсън), 11.Райън Гигс (63-27.Федерико Македа), 13.Парк Джи Сунг, 16.Майкъл Карик, 9.Димитър Бербатов (82-14.Хавиер Ернандес), 10.Уейн Рууни

sun.jpgСъндърланд: 1.Крейг Гордън, 2.Филип Бардсли, 15.Недум Онуоха, 29.Антон Фърдинанд, 7.Бодуин Зенден (88-12.Маркос Ангелери), 8.Стед Малбранк (82-26.Куук), 10.Джордан Хендерсън, 16.Кристиан Риверос, 27.Ахмед Ел Мохамади, 11.Дарън Бент (69-18.Дейвид Мейлър), 33.Гиан Асамоа