Интер победи с класическото 3:0 ТП Мазембе (ДР Конго) и спечели Световната клубна титла. Така "нерадзурите" грабнаха за трети път отличието, с което бяха триумфирали през далечните 1964 и 1965 година. Финалът се игра на стадион "Зайед Спортс Сити" в Абу Даби.

Избраниците на Рафа Бенитес бързо решиха крайния изход. В 13-ата минута Горан Пандев даде преднина на "нерадзурите", след като остана сам срещу вратаря Мутеба Кидиаба и прати топката в долния десен ъгъл - 1:0. В 17-ата Самуел Ето`о удвои с точен изстрел от границата на наказателното поле - 2:0.

До почивката Диего Милито пропусна също да се разпише, след като на два пъти се озоваваше сам срещу вратаря на конгоанците, но все не успяваше да го преодолее.

След почивката "нерадзурите" значително намалиха оборотите, но все пак стигнаха и до трето попадение. Вкара го резервата Джонатан Биабиани, появил се в 70-ата минута на мястото на Диего Милито. Французинът се разписа в 85-ата минута след асистенция на Деян Станкович, оформяйки класическия успех за Интер с 3:0.

Благодарения на триумфа на "нерадзурите" Европа вече поведе на Южна Америка по брой в спечелени купи. Старият континент вече има 25 срещу 24 за южноамериканските отбори. ТП Мазембе пък пропусна открилата се възможност да стане първият африкански клуб, спечелил трофея. /БЛИЦ

Клубните шампиони на света по години - ТУК

ТП МАЗЕМБЕ - ИНТЕР 0:3

0:1 Горан Пандев (13), 0:2 Самуел Ето`о (17), 0:3 Джонатан Биабиани (85)
ТП МАЗЕМБЕ: 1.Мутеба Кидиаба, 2.Жоел Кимваки, 3.Киричо Касусула, 4.Миала Нкулукута, 20.Казембе Михайо, 27.Нганду Касонго (46-6.Мукок Канда), 24.Амиа Еканга, 13.Мбенза Беди, 15.Диоко Калуитука, 11.Мулота Кабангу, 10.Живен Сингулума

ИНТЕР: 1.Жулио Сезар, 2.Иван Кордоба, 13.Дъглас Майкон, 6.Лусио, 26.Кристиан Киву (55-5.Деян Станкович), 4.Хавиер Санети, 19.Естебан Камбиасо, 27.Горан Пандев, 8.Тиаго Мота (87-17.Макдоналд Марига), 9.Самуел Ето`о, 22.Диего Милито (70-88.Джонатан Биабиани)