Италианският гранд Ювентус отпадна от Лига Европа, като не записа нито една победа. В последния си мач в груповата фаза “бианконерите” направиха 1:1 с Манчестър Сити, който излезе с доста резерви. За домакините се разписа младият нападател Николо Джанети в 43-ата минута, а в 77-ата Жо изравни за "гражданите". Юве направи 6 равенства в шестте си мача, но те не се оказаха достатъчни за класиране на 1/16-финалите.

Срещата не предложи много емоции на зрителите. Студеното време и липсата на интрига оказаха негативно влияние. След средата на първото полувреме темпото на игра бе много ниско. В 43-ата минута Алесандро дел Пиеро асистира на Джанети и 19-годишната надежда откри резултата.

След почивката  наставникът на “старата госпожа” Луиджи дел Нери даде шанс за изява на Филипо Бониперти, Винченцо Камилиери и Марсел Бюхел.

В 77-ата минута отличен пас на Адам Джонсън стигна до Жо и бразилецът с удар по земя изравни.

В другия мач Лех (Познан) спечели гостуването си на Ред Бул в Залцбург с 1:0. Единственото попадение на „Ред Бул Арена” бе дело на босненския нападател Семир Щилич.

Манчестър Сити и Лех се класират за 1/16-финалите с по 11 точки, Ювентус финишира с шест, а Ред Бул с 2./БЛИЦ