Лил победи Гент с 3:0 в решителен мач за второто място в групата на “Левски” в Лига Европа. Двата тима излязоха в директен двубой в последната си среща, като белгийците бяха с две точки повече и се нуждаеха от равен. Срещата се игра при много студено време, постоянне сняг и силен вятър.

Френският тим имаше желанието да спечели и го стори по категоричен начин. В 30-ата минута Марко Сулер се подхлъзна и подари топката на Людовик Обраняк, който откри резултата.

В началото на второто полувреме Гент заигра доста по-добре. Нова грешка в защитата им обаче доведе до втори гол в тяхната врата. Този път Пиер-Ален Фро се възползва от подаръка и направи 2:0. Муса Соу вкара за класическия резултат в 89-ата минута, само три след като се бе появил на терена.

Група "С" бе оглавена от Спортинг (Лисабон) с 12 точки. Лил финишира с осем, а Гент и “Левски” са с по седем. Както е известно, българите спечелиха последния си мач срешу Спортинг с 1:0./БЛИЦ