Севиля измъкна равен от Борусия (Дортмунд) и се класира за 1/16-финалите на Лига Европа за сметка на немците. Двата тима направиха интересно 2:2, като мачът в Испания мина през редица обрати.

Борусия бе в по-лошата позиция и се нуждаеше от 3 точки. В четвъртата минута Кагава стреля, топката се отклони от крак на противник и влетя в левия ъгъл на Андрес Палоп за 0:1. Отговорът на испанците бе в 30-ата и 34-ата минути. Ромарик изравни след половин час игра. В 34-ата Кануте направи 2:1 за андалусците след гол с глава.

След почивката "жълто-черните" върнаха интригата. В 49-ата минута Невен Суботич изравни след удар с глава и центриране от корнер. Последва натиск на немците, но той не доведе до нов гол.

Още преди този кръг ПСЖ си бе осигурил участие напред. В мач без значение французите направиха 1:1 като гост на Карпати (Лвов). Люиндула откри 39-ата минута, но в 45-ата Федетский изравни. Това е първа точка за украинския тим в групата./БЛИЦ