Италианският Палермо победи втородивизионния швейцарски Лозана с минималното 1:0 като гост в мач от група “F” на Лига Европа. И двата тима нямаха шанс да се класират напред в турнира. За 1/16-финалите вече се класираха ЦСКА (Москва) и Спарта (Прага). Двубоят в Лозана бе ръководен от българска съдийска бригада с главен рефер Антон Генов. Негови помощници бяха Никола Джугански и Николай Ангелов, а зад вратите бяха Станислав Тодоров и Николай Йорданов. Генов показа три жълти картона – два за домакините и един за гостите от Палермо. Единственото попадение бе дело на Муньоз в 84-ата минута.

В другия мач от групата Спарта (Прага) и ЦСКА (Москва) направиха равен 1:1. Така ЦСКА спечели групата с 16 тгочки, Спарта също се класира напрес с 9 точки, на трето място остана Палермо със 7 точти, четвърти е Лозана само с 1 точка./БЛИЦ