Европейският шампион Интер се класира на финала на световното клубно първенство в Абу Даби. В полуфинален мач италианският гранд разби с 3:0 ФК Сеонгнам (Корея). На финала Интер ще се изправи срещу шампиона на Африка ТП Мазембе, който вчера надви с 2:0 бразилския Интернасионал. Двубоят между Интер и Мазембе е на 18 декември от 19,00 часа.

Още в 3-ата минута Интер поведе с 1:0. Деян Станкович бе изведен на границата на наказателното поле на Сеонгнам и без забавяне прати топката във вратата на съперника. Минута преди това обаче звездата на Интер Уесли Снайдер напусна терена заради разтежение. Все още не е ясно каква е контузията на холандеца, но може да пропусне финала. В 33-ата минута Хавиер Санети се включи в атака, направи двойно подаване с Милито, след което с техничен удар преодоля вратаря на Сеонгнам за 2:0. След второто попадение азиатците заиграха по-добре. В 36-ата минута Радончич нацели горната греда след удар с глава и намеса на Жулио Сезар. Секунди по-късно след лошо излизане на бразилския страж Сун Кук насочи топката с глава, но тя мина на сантиметри от вратата.

В 73-ата минута Самуел Ето‘о бе изведен добре отляво в наказателното поле, стреля вратарят отрази удара, но притичалият Милито оформи крайното 3:0./БЛИЦ

ФК Сеонгнам - Интер 0:3
0:1 Станкович (3), 0:2 Санети (33), 0:3 Милито (73)