Резервата Ернан Креспо вкара два гол в продълженията за победата с 2:1 над Фиорентина и класира Парма на четвъртфиналите на Купата на Италия.

Българският национал Валери Божинов започна като титуляр за “дуковете”, но десет минути преди края бе заменен от Креспо. Гостите от Флоренция първи стигнаха до гол в продълженията, след като редовното време завърши без отбелязан гол.

Марио Сантана даде аванс на Фиорентина в 114 минута. Той се разписа при добавката, след като удар с глава на Гаетано Д`Агостино се отби от гредата.

Ветеранът Ернан Креспо изравни още в следващата минута, след като ударът му мина между ръцете на вратаря Влада Аврамов. Само две минути по-късно аржентинецът донесе победата на Парма.

На четвъртфинала “дуковете” ще се изправят срещу победителя от мача между Палермо и Киево. Останалите осминафинали от Купата на Италия ще се играят през януари./БЛИЦ