Шампионът на Африка ТП Мазембе поднесе голямата изненада и се класира на финала на Световното клубно първенство, след като победи бразилския Интернасионал с 2:0.

За първи път в историята на турнира африкански тим ще играе на финала. В последните пет години в мача за трофея винаги играеха шампионът на Европа и първенецът на Южна Америка. Съперникът на тима от ДР Конго ще бъде излъчен утре, когато в другия полуфинал Интер играе със Сеонгнам Илхуа от Южна Корея.

Футболистите на ТП Мазембе се бранеха геройски през целия мач, но демонстрираха много силна игра при контраатаките си. В герой за африканския се превърна вратарят Кидиаба, който спаси много опасности.

Мулота Кабангу изненадващо даде аванс на африканците в 53-ата минута, а четири минути преди края на мача Диоко Калуитука оформи успеха на тима си след удар извън наказателното поле в близкия ъгъл на Ренан./БЛИЦ