ЦСКА се класира за 1/4-финалите на Купата на България след победа с 3:0 над втородивизионния Малеш (Микрево). Жребият за следващата фаза на турнира ще се тегли в понеделник (13 декември) от 11 часа. Две попадения за класическата победа реализира Спас Делев, а едно добави Килиън Шеридън. Двубоят се игра на кокетното стадионче в село Микрево. До югозападното село “армейците” стигнаха след пътуване с влак заради срутения главен път Е-79.

Еуфория и празник обзе домакините, които напълниха трибуните половин час преди мача. Цигански оркестър зае мястото си на трибуните и се опитваше да приповдигне духа на играчите на Малеш. Домакините обаче не успяха да поднесат изненадата, въпреки че на почивката резултатът бе 0:0. През второто полувреме гостите от София вкараха бързи три гола и решиха изхода на двубоя.

Началото на срещата бе равностойна, футболистите на ЦСКА не успяваха да създават положения и стреляха повече отдалеч без да затрудняват вратаря Васил Василев. В 17-ата минута един от най-дейните за Малеш Светослав Сакаджийски напредна през центъра, стигна до наказателното поле, но би слабо и Здравко Чавдаров улови. В 24-ата и 25-ата минути Маркиньос бе в основата на две атаки, но при първата топката излезе в аут след негов удар, а при втората стражът на домакините излезе и улови. В 33-ата минута след центриране в наказателното поле на ЦСКА Сакаджийски фаулира в нападение Акуаро, след което падна на терена и искаше дузпа. Съдията Николай Йорданов обаче маркира нарушение на нападателя. В 38-ата минута Спас Делев пропусна първото чисто положение. Той бе изведен в наказателното поле от Маркиньос и с прехвърлящ удар преодоля вратаря, но топката излезе над вратата. В следващата минута Маркиньос стреля отдалеч, но вратарят изби топката, която отиваше под гредата. В 42-ата минута Шеридън уцели горната греда. Атаката на ЦСКА премина отляво, Маркиньос не успя да отиграе добре, а ирландецът я прати точно в гредата.

През втората част ЦСКА създаде доста положения и логично стигна до попаденията. В 55-ата минута страничният съдия маркира спорна засада на Светослав Сакаджийски, който получи между двама нападатели около центъра на терена. В 60-ата минута Спас Делев откри резултата. Той получи центриране от десния фланг, двама защитници на Малеш не успяха да изчистят, топката стигна до Делев, който с диагонален удар я прати във вратата. Само четири минути след това ЦСКА направи 2:0. Румен Трифонов подаде към Спас Делев на левия фланг, той влезе в наказателното поле, опита с фалцов удар да реализира, но Шеридън притича и покрай гредата прати топката зад голлинията.

В 73-ата минута Спас Делев направи 3:0. Попадението приличаше на второто. Този път Румен Трифонов пробяга отляво половината на домакините, центрира остро, а на задната греда Делев засече за крайното 3:0. В последните минути играчите на Малеш нямаха сили за почетно попадение, а Милен Радуканов вкара Димитър Илиев и Павел Виданов. В 82-ата минута Митко Илиев пропусна от удобно положение, но прати топката покрай вратата. В последната минута Мишел Платини би отдалеч по земя, но вратарят Васил Василев улови./БЛИЦ