Реал (Мадрид) завърши по отличен начин участието си в груповата фаза на Шампионската лига, записвайки петата си победа в група “G” с 4:0 над Оксер. "Белият балет" вече си бе подпечатал продължаването на 1/8-финалите и Жозе Моуриньо даде шанс на част от резервите си. Това обаче не попречи на испанците. Героят на мача бе Карим Бензема, който отбеляза хеттрик. Четвъртото попадение бе дело на Кристиано Роналдо. В другия мач Аякс би Милан с 2:0, но италианците продължават напред заедно с Реал. Аякс ще участва напролет в Лига Европа, а Оксер напуска Европа.

Първата по-интересна ситуация бе в 9-ата минута, когато Рикардо Карвальо спъна нахлуващия на скорост в наказателното поле Денис Олиех, но съдията прецени, че няма дузпа. Само три минути по-късно, при първата си реална голова възможност, Реал откри резултата. Кристиано Роналдо центрира отляво и Бензема с плонж прати топката в мрежата на гостите. Гостите успяха за пръв път да застрашат вратата на Йежи Дудек в 26-ата минута, когато Жан-Паскал Миньо стреля хубаво с глава, но стражът бе на мястото си и спаси сигурен гол.

В 49-ата минута Марсело изведе хитро Роналдо, който без забавяне отбеляза втори гол във вратата на Оливие Сорен. В 71-ата минута Бензема окончателно подпечата успеха на своя тим, оползотворявайки отличен извеждащ пас на Ласана Диара. В 88-ата минута отново французинът открадна топката от вратаря на гостите и с красив прехвърлящ удар оформи крайното 4:0./БЛИЦ

Реал (Мадрид) – Оксер 4:0
1:0 Карим Бензема (12), 2:0 Кристиано Роналдо (49), 3:0 Карим Бензема (72) 4:0 Карим Бензема (88)

реал_1.jpgРеал: Дудек (45 - Адан), Арбелоа, Албиол, Карвальо, Марсело (76 - Каранка), Мамаду Диара, Ласана Диара, Гранеро, Роналдо (72 - Сарабия), Бензема, Педро Леон

оксер_1.jpgОксер: Сорин, Дудка, Кулибали, Мино, Грихтинг, Шафни, Педрети (62 - Самаритано), Олиех, Траоре, Бирса (90 - Ланжил), Конту (73 - Ферндандес)