Спартак Москва победи с 2:1 Жилина в Словакия в мач от група “F”. Руският тим се класира на трето място и продължава участието си в Лига Европа, а словаците отпадат от евротурнирите. В другия мач Марсилия надигра Челси с 1:0 и двата тима се класираха за 1/8-финалите в Шампионската лига.

Срещата в Словакия между Жилина и Спартак започна бурно и само след 120 секунди холандският рефер Кевин Блон я прекрати. Причина за това бяха многото бомбички и фойерверки, които феновете на гостите започнаха да палят, а някои от руските привържениците пробваха да нахлуят на терена.

Двайсетина минути след това съдията прецени, че срещата може да бъде подновена. В 48-ата минута Томаш Майтан с глава откри резултата за домакините. Радостта на словаците бе кратка и в 54-ата минута Алекс изравни. В 61-ата минута Ибсон засече центриране отляво и направи 2:1 за Спартак (Москва).

Жилина - Спартак (Москва) 1:2
1:0 Майтан (48), 1:1 Алекс (54), 1:2 Ибсон (61)

жилина_1.jpgЖилина: Дубравка, Ангелович, Печалка, Гулдан, Майтан (85 - Мраз), Йеж (69 - Сийсей), Оравец, Пиячек, Полячек (46 - Рилке), Бело, Гергел

спартак_1.jpgСпартак: Дикан, Щранцъл, Сухи, Шешуков, Макеев (56 - Озобиц), Макгийди, Ибсон, Алекс, Козлов (46 - Дринчич), К. Комбаров, Д. Комбаров (83 - А. Иванов)